תחנת רכבת בדלהי

הודו – לבד?

הודו היא יעד תיירותי נפלא ומיוחד מאוד. תרמילאים רבים מישראל וגם ממדינות אחרות נוהגים לצאת מידי שנה להודו, לעתים לתקופות של חודשים רבים. העלות הזולה ומגוון המקומות שבהם אפשר לבקר בהחלט מצדיקים טיולים ארוכים בהודו. ביקור בהודו זה לא סתם טיול, זוהי הרפתקה שלמה; אוכל מיוחד, תרבויות שונות, מקומות מרוחקים ומבודדים, ערים סואנות, נסיעות לילה באוטובוסים ורכבות ועוד הרבה הרפתקאות שלא תשכחו לעולם.

הרבה חבר'ה צעירים אחרי שירות צבאי, חוסכים קצת כסף ויוצאים לטיול תרמילאים בהודו. המאפיינים של טיולים אלו הם בדרך כלל תקציב נמוך ולחוץ המחייב שהייה במקומות זולים. ישנם אנשים המזלזלים בזה אבל האמת שההרפתקאות הכי גדולות מתחילות דווקא במקומות הזולים והפשוטים שיש להודו להציע למבקרים בה. הודו היא ללא ספק יעד מועדף על תרמילאים רבים אך אתם טועים אם אתם חושבים שהודו מתאימה רק לתרמילאים צעירים. הודו מתאימה לכולם ואפילו ישנם טיולי נשים להודו בעלי אופי מיוחד.

 

צריך להבין שהודו היא ענקית ויש בה הכל, כל אחד ימצא את מה שהוא מחפש. מי שרוצה טיול תרמילאים זול יכול לעשות זאת בקלות אך מי שמעוניין בבתי מלון מפוארים וטיול נוח במיוחד גם כן יכול לעשות זאת. הודו מתאימה לאנשים בכל הגילים ובעלי כל תחומי עניין. מבין האטרקציות של הודו ניתן למצוא: חוויה קולינרית, נופים עוצרי נשימה, טבע, היסטוריה, ארכיאולוגיה, דתות ותרבויות, חופי ים ועוד. תרמילאים בדרך כלל עולים על מטוס מבלי לחשוב יותר מידי, אחרים מעדיפים להיצמד לתכנית ידועה מראש. בהחלט ניתן לבנות אחלה טיול בהודו ובהחלט יש מי שגם יכול לתת לכם עזרה בתכנון הטיול.

ברמת העיקרון מי שרוצה לתכנן טיולי לבדו צריך לבדוק את הדברים הבאים:

המקומות שבהם רוצה לבקר –  הודו מלאה אטרקציות ומקומות מרהיבים ואי אפשר לראות הכל בפעם אחת. מומלץ לעשות רשימה של המקומות שבהם חשוב לכם לבקר ולדעת היכן הם נמצאים ביחס אחד לשני.

הזמן העומד לרשותו – לתרמילאים בדרך כלל אין מגבלת זמן אלא רק מגבלת תקציב. לעומת זאת המבוגרים בדרך כלל מסתפקים בתקופה קצרה ומוגבלת. דווקא בגלל שמדובר בטיול קצר חשוב לתכנן אותו היטב על מנת להפיק ממנו את המיטב.

עונות ומזג אוויר – בחלק מהמקומות בהודו עלולים לשרור תנאי מזג אוויר קיצוניים, החל מחום אימים ולחות גבוהה ועד לפסגות הרים מושלגות. חשוב  לתאם בין המקומות שבהם אתם מעוניינים לבקר לבין עונות השנה ולבקר בעונה האידיאלית.

ציוד – הכינו את רשימת הציוד שתצטרכו. ישנים דברים בסיסיים שתמיד צריך בכל טיול אך כאשר מדובר בהודו מומלץ שתצטיידו גם בתרופות שונות וערכת עזרה ראשונה. השתדלו לקחת כמה שפחות דברים אך קחו בחשבון את התאמת הבגדים למזג האוויר.

תחבורה – אם הזמן שעומד לרשותכם הוא קצר כדאי שתעשו בירורים לגבי דרכי ההגעה ממקום למקום, בעיקר אוטובוסים ורכבות. כך תוכלו לעשות לעצמכם תכנית ברורה.

אם לקחתם בחשבון את כל הדברים שהוזכרו אתם יכולים לתכנן את המסלול שלכם. התחילו מהמקום שבו אתם נוחתים ותעשו תכנית מסודרת של המקומות שבהם תבקרו בסדר הנכון, כלומר ההגיוני מבחינת דרכי ההגעה ממקום למקום.

לסיום כמה מילים על טיולי נשים בהודו. טרנד חזק הוא טיולי נשים בהודו. טיולים אלו הם סוג של טיולים מאורגנים הנעשים בהתאם לאופי המיוחד של הודו. בטיולים אלו יוצאות יחדיו קבוצות נשים לטיולים שיש בהם אלמנט של העצמה אישי, כזו המחזקת אותן מבפנים וממלאת מחדש את המצברים.