גבר מטייל בטבע עם תיק גב

5 דברים שכדאי לארוז לטיול בשבת

לא היינו צריכים לחכות עד יולי כדי להכריז רשמית "הקיץ כבר כאן"!, אבל אין ספק שזהו, אנחנו כבר בפנים. השבתות וסופי השבוע בכלל התחילו להיות יותר פעילים עבורנו ובין רביצה במזגן לנופש בחו"ל, חלקינו יוצאים לטיולים כאלה ואחרים בין אם כביקור באטרקציה ספציפית, או סתם מסלולים שנחמד לעשות. לשם כך הכנו עבורכם את עשרת הדברים שכדאי לכם לקחת על מנת להפוך את הטיול למעט יותר נעים, נוח ומעניין.

1. קרם הגנה

מאוד ניסינו לא להיות הדודה או המורה המעצבנת שמתעקשת על כובע וקרם הגנה, אז את הכובע השארנו בחוץ, אבל תעשו טובה – אל תשכחו להמרח לפני שנחשפים לשמש. כ"כ הרבה דובר על הסכנות בחשיפה ארוכה של העור לשמש, ונראה שגם בשנת 2019 לא כולם הפנימו עדיין. אז בבקשה.

2. סבלנות

כן, קראתם נכון – סבלנות. סבלנות אי אפשר לארוז בתיק, או לקנות בחנות בדרך, אבל זה משהו שלטעמנו כל אחד ואחת חייבים להביא איתם כשיוצאים לטייל. למה אתם שואלים? כי חם לנו, ואנחנו מזיעים, והדרך לפעמים ארוכה, ופקקים לא צפויים, והילדים שרוצים להגיע, ועוד ועוד. חוסר סבלנות יכול להעכיר את האווירה מהר מאוד וכל היום הנחמד שבנינו עליו מאבד קצת מהטעם. קחו נשימה, תזכרו למה יצאתם מהבית מלכתחילה, ותהנו מהזמן שלכם.

3. ערכת קפה, גזייה ומחבת

אם יצאתם לטיול רנדומלי במסלול כלשהו, תשקלו לתכנן לכם עצירת התרעננות נחמדה. מלבד פק"ל הקפה שמצוי אצל מרבית הישראלים "בשלוף", אנחנו מדברים גם על מחבת, קרש חיתוך וכמה פרודוקטים בסיסיים. ידיד המערכת יוחנן ברנשטיין, שף ומנחה סדנאות הבישול של "דרך הבישול" מספר לנו שבעזרת השקעה מינימלית אפשר להכין ארוחה קלילה ונחמדה בשטח: "4 ביצים (אם אתם זוג), מחבת, בצל קצוץ, כמה גבינות וסלט ירקות יכולים בהחלט לסגור את הפינה".

4. בגדים להחלפה

אין דבר מבאס יותר מלהיות תקועים עם בגד שנקרע או התלכלך בצורה משמעותית. במיוחד אם אתם יוצאים לשטח, כדאי שתקחו אתכם בגדים להחלפה, בין אם תרצו להתרענן בבגדים חדשים, או בין אם כאופציה למקרה שבגד נהרס, נקרע או מתלכלך יתר על המידה. וכן, אנחנו מדברים גם על תחתונים וגרביים 😉.

5. טלפון

כן. טלפון. נשמע מיותר לציין? אז מסתבר שלא מעט אנשים משאירים את הטלפון ברכב על מנת לקבל קצת "שקט". זה בהחלט מבורך, אבל אם מדובר בטיול שכולל מסלול באזור מרוחק, לא כדאי לעשות את זה. היינו עדים למס' מקרים בשנים האחרונות בהם אנשים שיצאו לטייל נתקעו או נפצעו במהלך הטיול ולא יכלו ליצור קשר עם אף אחד מכיוון שהיו ללא טלפון. רוצים לקבל שקט? שימו את הטלפון על "שקט", אך בשום אופן אל תשאירו אותו בבית או ברכב.