כך אדים על השמשה לא יהרסו לכם את הטיול

תכננתם את הטיול הבא שלכם בארץ וחיכיתם שתהיה שבת יפה. הכנתם לכל אחד ואחת את הכריך שהם אוהבים, ארזתם כל מה שצריך ויצאתם לדרך, אבל מזג האוויר החליט שהוא בוגד בכם היום ושמשות הרכב מלאות באדים. אז איך מתמודדים במהירות ויעילות עם אדים ברכב?

מדוע נוצרים אדים על השמשה?

לפני שנבין איך נפטרים מהאדים, קודם נבין מדוע הם נוצרים. להיווצרות האדים יש מס' הסברים, כאשר הנפוץ והפשוט ביותר להבנה הוא הפרשי הטמפרטורות בין חלל הרכב לחוץ, והשמשה הקרה מתמלאת באדים. תופעה דומה מתרחשת גם כאשר משקפיים ובישול נפגשים. כאשר אנחנו מבשלים ומתקרבים עם עדשות משקפיים בחדר קריר או ממוזג אל תבשילים חמים (קשה להשתלט על הרצון להריח את מעשה ידינו), מיד יצטברו אדים על העדשות.

כיצד נייבש את האדים במהירות?

על מנת לייבש את האדים שנוצרו על השמשות, אנחנו צריכים להשוות את הטמפרטורה. טוב, אנחנו לא ממש נשב עם מחשבון ומד חום משוכלל, אבל בגדול אנחנו רוצים לצמצם את הפרשי הטמפרטורה.

חימום השמשה – אז אמרנו שהשמשה קרה, לעומת הטמפרטורה החמה יותר בתוך חלל הרכב ולכן נוכל לחמם את השמשה.

ייבוש האוויר – במקביל לחימום השמשה, נוכל לייבש את האוויר ע"י הכנסת אוויר מבחוץ. נוכל לפתוח את חלונות הרכב ולסבול מעט מהקור שכנראה שורר בחוץ, או להפעיל את המזגן ולבחור באופציה של הכנסת אוויר מבחוץ ולא בסירקולציה של האוויר הפנימי.

הטעות הנפוצה שנוהגים לעשות כשיש אדים על השמשה

בהרבה מקרים אדים על השמשות תופסים אותנו בפתאומיות באמצע נסיעה, או כשאנחנו ממהרים וצריכים להתחיל את הנסיעה בהקדם, ואז אנחנו פועלים באינסטינקטיביות שלא בהכרח תורמת למצב. כאשר יש אדים על השמשה, לא כדאי לנגב אותם עם הידיים מכיוון שזה רק מחמיר את המצב. נשארים סימנים עיקשים שרק יפריעו לראייה בהמשך. אם בכל זאת הפעלתם את פעולת הפשרת האדים במזגן ו/ או התחלתם בהזרמת אוויר קר לרכב, ואתם רוצים להתחיל בנסיעה, אפשר לנגב את האדים עם נייר טואלט שבד"כ זמין לנו ברכב, או עם מטלית כלשהי. בשום פנים ואופן לא עם הידיים.

בטיחות מעל לכל

נסיעה עם אדים על השמשות היא מסוכנת ביותר. גם אם אתם ממהרים, וגם אין לכם סבלנות לשבת ולחכות שהאדים יפשירו – תאזרו בסבלנות. אדים על השמשה מפריעים לראות וקשה מאוד לראות לאן נוסעים. ראש מחוץ לחלון וניגוב חוזר ונשנה של האדים עם הידיים אינם פתרון טוב, יעיל ובטח שלא בטיחותי. השתמשו בטיפים שנתנו לכם כאן, ותנצחו את האדים בתוך מס' דקות!